Goldman Sachs S&P 500 hedefini yükseltti

Goldman Sachs, S&P 500’de yukarı hareketin devam edeceğini öngörüyor.

Goldman Sachs stratejistleri S&P 500’ün 2024’ü 4,700 seviyesinde tamamlayacağını tahmin ediyor. Bu da son seviyelere göre yüzde 4,2’lik bir artışı temsil ediyor.

Stratejist David Kostin ve Goldman Sachs’taki meslektaşları Çarşamba günkü bir notta, 2024 için temel varsayımlarının ABD ekonomisinin durgunluktan kaçınarak ılımlı bir hızla genişlemesini içerdiğini yazdı. Kazançların yüzde 5 oranında artacağını ve hisse senedi piyasası değerlemelerinin 18 kat artacağını tahmin ediyorlar.

Kostin, “Gelecek yıl bu zamanlarda, portföy yöneticileri geriye dönüp bakacak ve 2024 için en iyi yatırım stratejisinin Taylor Swift’in 1989 albümündeki ‘All You Had To Do Was Stay’ şarkısındaki tavsiyesine uymak olduğunu fark edecekler dedi. Şarkı, “aralıklı dalgalanmalara rağmen, fon yöneticilerinin nihayetinde gelecek yılın sonuna kadar yatırımda kaldıkları için ödüllendirileceğine dair temel tahminimizi yansıtıyor”dedi.

Nvidia, Microsoft, Alphabet, Apple, Amazon.com, Meta Platforms ve Tesla gibi mega şirketlerin oluşturduğu “Muhteşem 7” paketinin, risk ödülüne rağmen 2024’te S&P 500’ün geri kalanından daha iyi performans göstermesini bekliyorlar.

Kaynak URL