İstanbul için onların adı geçiyor! Oranlar dikkat çekti


Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakıp Özgür Özel’in genel başkanlığa gelmesiyle Ekrem İmamoğlu parti içindeki konumunu sağlamlaştırdı. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun yeniden aday olacağını dile getirmişti. İmamoğlu’nun adaylığının kesinleşmesi durumunda karşısına çıkacak AK Partili isimler İstanbul’da büyük oranda tanınıyor.

EN ÇOK ONLARIN ADLARI KONUŞULUYOR

Son ankette olası İBB adayları olarak adı geçen AK Partili isimlerle ilgili çarpıcı veriler yer aldı. Buna göre; eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, mevcut AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum İstanbulluların en çok tanıdığı isimlerden biri. Anket sonucu katılımcıların yüzde 91’inin Kurum’u tanıdığını ortaya koydu.

thumbs_b_c_4566edc59c9557eb8893527fba8553b9

Özellikle de pandemi döneminde sık sık yaptığı açıklamalarda hayatımızda yer edinen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son Kabine revizyonunda görevine devam eden iki isimden biri olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı anket sonucuna göre İstanbul’da tanımayan hemen hemen yok. Katılımcıların yüzde 96’sı Bakan Koca’yı tanıdığını ifade etti.

thumbs_b_c_fd40522eded7c0a0d884600ef39d9ad3

ŞADİ YAZICI, TEVFİK GÖKSU…

İBB adaylığı için adları Kurum ve Koca kadar konuşulan bir diğer iki isim de Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı! Anket sonucu, İstanbulluların yüzde 87’sinin Göksu’yu tanıdığı yönünde. AK Parti’nin İBB adayları arasında yer alan Şadi Yazıcı’nın tanınma oranı ise yüzde 83!

İMAMOĞLU’NU BAŞARILI BULANLAR BAŞARISIZ BULANLARA YAKIN

Ankette İmamoğlu ile ilgili dikkat çekici veriler de yer aldı. Buna göre; İmamoğlu’nu başarılı bulan İstanbul sakinlerinin oranı yüzde 29. Yüzde 22 ise İmamoğlu’nu başarısız bulduğunu belirtirken katılımcıların yüzde 25’i İBB Başkanı için “Ne başarılı ne de başarısız” diyor.

İlginizi Çekebilir

Bakan Güler'in CHP'li Ağbaba'ya yanıtı gündem oldu: 'Çamaşır makinesi mi bu?'

Bakan Güler’in CHP’li Ağbaba’ya yanıtı gündem oldu: ‘Çamaşır makinesi mi bu?’


Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 5 bin TL’lik emekli ikramiyesi için yeni talimat! AK Partili vekillere şikayet yağdı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 5 bin TL’lik emekli ikramiyesi için yeni talimat! AK Partili vekillere şikayet yağdı…

Metin Uca 62 yaşında hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı

Metin Uca 62 yaşında hayatını kaybetti! Vasiyeti ortaya çıktı

Günün önemli manşetleri

Kaynak URL