71 yaşındaki Ulviye teyzenin takdir toplayan azmi!

71 yaşındaki Ulviye teyzenin takdir toplayan azmi! "Bize başvurduğunda tereddütlerimiz vardı"

Torunlarını gezdirebilmek için ehliyet kursuna yazılan 71 yaşındaki Ulviye Hekimoğlu’nun hikayesi şaşırtıyor. Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan 4 çocuk ve 4 torun sahibi Ulviye teyze, torunlarını gezdirmek için ilerlemiş yaşına rağmen otomobil kullanmayı öğrenmek için ders alıyor. Çocuklarının desteğiyle ehliyete kursuna yazılan Hekimoğlu, kurs eğitmenleri eşliğinde sınavlara hazırlanıyor.

AW846556_01

“EĞİTİMLERİ ALABİLİR Mİ? NASIL OLUR?’ DİYE TEREDDÜTLERİMİZ VARDI”

Sürücü Kursu Eğitmeni Serap Hastürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ulviye teyzemiz 71 yaşında bize başvurduğunda ‘Eğitimleri alabilir mi ? Nasıl olur?’ diye tereddütlerimiz vardı. Kurslar başlayınca da güzel bir şekilde eğitimini aldı. İnşallah sınavları da kazanıp hayalini kurduğu ehliyetine kavuşacak” dedi.

AW846556_02

“ONLARI GEZDİRMEK İÇİN, BU YAŞIMA RAĞMEN EHLİYET KURSUNA YAZILDIM”

Yıllarca sürücü yanında oturduğunu ifade eden Ulviye Hekimoğlu ise “İlk kez torunlarım için sürücü koltuğunda oturmak istedim. Onları gezdirmek için, bu yaşıma rağmen ehliyet kursuna yazıldım. Çocuklarımın ve kurs hocalarımın desteğiyle sınavlara hazır durumdayım. Ehliyet sınavına gireceğim inşallah sınavları kazanıp torunlarımı gezdireceğim“ diye konuştu.

AW846556_03

AW846556_04

AW846556_05 (1)

(İHA)

Kaynak URL